Prodej domu, zahrada 2597 m² - Hronov - Zbečník, Ev.č.: 00135

Popis

Prodej domu s prostornou zahradou v klidné a krásné lokalitě. Místo má výjimečnou energii a ocení to lidé, pro které je spojení přírody (místního potůčku, všude přítomné energie) s možnostmi dnešní doby důležité.

Jedná se o dům, který je vhodný k trvalému i rekreačnímu využití. K němu náleží vestavěný altán, kůlna, sklep a prostorná půda. Na zahradě je samostatná budova vhodná k rekonstrukci na ateliér nebo dílnu. Objekt je přízemní.

Dispozice: přízemí domu- zádveří, velká chodba, velká kuchyň, obývací pokoj, ložnice a sousední dětský pokoj, koupelna s vanou, WC. Další místnost je nutné zrekonstruovat. Do objektu je přivedena elektřina a kanalizační řád. Pitná voda je do domu přivedena ze studně nacházející se na pozemku u domu. V domě jsou z části osazena plastová okna, z části původní dřevěná okna. V chodbě stojí zánovní kamna na tuhá paliva pro ohřev vody v radiátorech umístěných v obytných místnostech, v dvou místnostech jsou pod okny umístěny el. přímotopy.

Stav objektu: Dům vyžaduje stavební úpravy, rekonstrukci, minimálně proti zemní vlhkosti, budova dílny pak rekonstrukci. Komín byl přibližně před 8 lety částečně rekonstruován, venkovní část. Střecha rodinného domu byla více jak z poloviny potažena novou krytinou.

Pozemky mají 2597 m2 plochy, na nich rostou okrasné křoviny i jedlé ovocné stromy, keře a je zde postaven skleník. Mezi pozemky teče potůček. Celá zahrada je oplocena a část pozemku i extra oplocena kvůli chovu hospodářských zvířat, které lze tu chovat.

Pozemky lze využít pro svou seberealizaci - k chovu zvířat, k pěstování surovin, zahradničení či výstavbě dalšího domku...nebo jen tak si vychutnávat klid, relaxovat, toulat se po okolních lesích.

V místě je kompletní občanská vybavenost. Nedaleko domu je zastávka autobusu.

Zbečník je vesnice, která se nachází západně od centra Hronova, spadá pod jeho část v údolí Zbečnického potoka, jimž prochází silnice, která tvoří jižní hranici Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Společně s Hronovem patří do okresu Náchod a Královéhradeckého kraje. Leží v malebné krajině na řece Metuji při hranici s Polskem, v severovýchodních Čechách, je vyhledávaný jak turisty, tak milovníky kultury, divadla a odkazu Aloise Jiráska.

Typy na využití:
Varianta I ( zahradničení, farma, chov zvířat)
Pozemky, jak zahrada, která přiléhá k domu, tak pozemek, který se nachází za místním potůčkem tvořící přirozenou hranici mezi rovinatým terénem a strání nad nimi, byl vždy využíván zemědělsky jako pastva pro domácí zvířata např. pro ovce i koně. Tato část je extra oplocena. Výhledy ze stráně na okolní kopce přináší klid a pohodu. Na zahradě se nachází letitý ovocný sad, který stále plodí.

Varianta II (pro milovníky přírody)
Toto místo je ideální právě pro milovníky přírody, Je to místo poblíž Maternické studánky u Hronova. Zahrada je osázená letitými vzrostlými rododendrony, které každé jaro vykvetou růžovými a fialovými květy. Historická budova stojící v zahradě, která sloužila jako dílna, nebo vsazený altán, který byl rájem pro děti, je kouzelnou součástí tohoto místa. Zahrada má nádhernou vrbu a protékající potůček.

Varianta III
Na pozemku, který je volný nezastavěný lze uvažovat o nové stavbě podle představ vlastníka, či zrekonstruovat celý dům i se samostatně stojící dílnou v nový moderní dům, který by vyhovoval všem požadavkům na pohodlné bydlení.

Bc. Eva Danielisová

Kontaktujte makléře

Bc. Eva Danielisová

+420 776 328 418

[email protected]

3 090 000 Kč
KategorieRodinné domy
LokalitaZbečník 11, Hronov
OkresNáchod
Velikost3 pokoje
Plocha užitná100 m²
Plocha pozemku2.597 m²
Plocha zastavěná473 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
G (PENB nedodán)
ZařízenýNe
ParkováníAno
Výtahne
Počet objektů2
Terasaano
Sklepano
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaStudna
Elektřina230V
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníÚstřední tuhá paliva